آشپزی

طرز تهیه ژله خرده شيشه ( موزاییکی )

طرز تهیه ژله خرده شيشه

مواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه (موزاییکی) :

ژله آلوئه ورا۱ بسته
ژله پرتقال۱ بسته
ژله آلبالو۱ بسته
ژله طالبی۱ بسته
ژله موز۱ بسته
ژله انگور۱ بسته
شیر۱ لیوان

طرز تهیه ژله خرده شیشه یا موزاییکی :

ابتدا یک بسته از ژله های رنگی را ( به جز آلوئه ورا ) را با ۱ لیوان آب جوش مخلوط کرده و پس از باز شدن دانه های ژلاتین وشکر آب سرد را اضافه کنید تا یکدست وشفاف شود( می توانید آن ها را روی بخار کتری بن ماری کنید تا شفاف شود ) سپس ژله ی آماده را در ظرفی تخت ولبه دار که از قبل کمی چرب شده است بریزید وبه مدت سه ساعت در یخچال بگذارید تا سرد و سفت شود.مابقی ژله های رنگی را نیز به همین ترتیب آماده کرده و اجازه دهید تا سرد و سفت شوند.


بعد از مکث لازم آن ها را از یخچال خارج کرده و کناره های قالب را با کارد جداکرده و به مدت چند ثانیه ظرف ژله را درظرف بزرگتری که آبجوش ریخته اید بگذارید وسریع خارج کنید ،طوریکه فقط ژله از ظرف جداشود ولی براثرحرارت آب نشود .
حالا ژله ها را مکعبی خرد کرده ورنگ های مختلف را به آرامی باهم مخلوط کنید و درقالب اصلی بریزید .
( قالب را کمی چرب کنید )

بیشتر بخوانید : طرز تهیه ژله آکواریوم


در ظرفی دیگر ژله ی آلوئه ورا را با آب جوش مخلوط کنید و بعد ۱ لیوان شیرسرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود ،حالا ژله ی مایع را به آرامی روی ژله های مکعبی ودرقالب اصلی اضافه کنید وبه مدت سه ساعت در یخچال بگذارید تا خوب سفت شود و شکل بگيرد.


پس از مکث لازم قالب ژله را ازیخچال خارج کنید ،کناره های قالب را باکارد نوک تیز از ژله جداکنید وبعد چندثانیه درظرف بزرگتری که آب جوش دارد قرار دهید تا از قالب جداشود حالا ظرف اصلی را روی قالب قرار دهید وژله را درظرفتان برگردانید.
این ژله به تنهایی بسیار زیباست و احتیاج به تزئین ندارد .

نکته : از طعم های دلخواهتان برای تهیه ژله استفاده کنید ،منتها رنگ ژله ها حتما باهم متفاوت باشد.
نکته : به جای شیر می توانید از خامه ویا بستنی برای ترکیب با ژله ی آلوئه ورا استفاده کنید.
نکته : برای تهیه ی ژله های رنگی می توانید آبمیوه ی متناسب باهمان ژله را به جای آب سرد جایگزین کنید تا طعم مطبوع تری داشته باشد.
نکته : برای داشتن ژله های شفاف از روش بن ماری کردن استفاده کنید.
نکته : دقت کنید که به هنگام قرار دادن ظرف ژله در آبجوش برای جداکردن آن ،آب وارد ظرف ژله تان نشود وظرف ژله را فقط چندثانیه درآبجوش قراردهید تا ژله جداشود اما ذوب نشود.

نوش جان😋

+1
1
+1
4
+1
2
+1
2
+1
2
+1
0
+1
1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.