مادرانه, مو

آیا رنگ کردن موها در دوران بارداری برای جنین خطرناک است ؟

رنگ کردن موها در دوران بارداری

رنگ کردن موها در دوران بارداری

رنگ کردن موها برای ایجاد تنوع و جذابیت از راهکارهایی است که بین دختران و بانوان بسیار پرطرفدار است.
در دوران بارداری این حساسیت روحی بواسطه ی تغییر هورمون ها بیشتر می شود اما از آنجايي که حسّ مادرانه برهرچیزی غلبه می کند ایجاد تنوع جنبه ی دیگری به خود می گیرد و سلامت جنين برای مادران در اولویت قرار دارد .
هنوز تحقیقات تخصصی و کاملی برای تاثیر رنگ کردن موها در دوران بارداری برجنین انجام نشده است .

بیشتر بخوانید : آیا رنگ کردن مو در دوران شیردهی برای نوزاد مضر است؟


عده ای بر این باورند که مواد شیمیایی از طریق پوست سر وارد خون شده و جذب آن می تواند برای جنین خطرناک باشد و عده ای دیگر اعتقاد دارند که این جذب آنقدر زیاد نیست که بتواند خطرناک باشد،اما چیزی که روشن است این است که رنگ کردن موها در سه ماهه ی اول بارداری که جنین درحال شکل گیری و رشد اولیه است کاری ریسک پذیر است و بهتر است انجام نشود .

راه حل چیست ؟

درصورتیکه تمایل دارید حتما در این دوران تنوعی در رنگ موها و ظاهرتان ایجاد کنید می توانید از رنگهای فاقد آمونیاک استفاده کنید، این رنگ ها بدلیل اینکه آمونیاک ندارند و یا درصد کمتری از آن را دارا هستند علاوه بر حفظ سلامت موها کم خطرترند.
روش دیگری که می توانید در دوران بارداری برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید هایلایت کردن آنهاست .
هایلایت ها به دلیل فاصله ای که رنگ از ریشه ی مودارد با پوست تماسی ندارد و در نتیجه جذب مواد مضر از طریق پوست صورت نمي پذیرد و روش امن تری نسبت به رنگ کردن مستقیم است.


درنظر داشته باشید که به هنگام رنگ کردن موها در فضایی با تهویه مناسب و جریان هوای تمیز باشید تا بخاطر بوی رنگ واکسیدان و مواد شيميايي تنفستان با مشکل روبرو نشود .
از راههای دیگری که می توان در دوران بارداری برای رنگ کردن موها از آن بهره گرفت رنگ کردن موها با رنگهاي گیاهی چون حنا ،قهوه ،و سمه و…..است .البته باید اثر هرکدام از این رنگهای گیاهی و عدم حساسیت نسبت به آنها حتما بررسی شود .
به عنوان آخرین توصیه به شما پیشنهاد می کنیم که رنگ کردن موهایتان را توسط فردی متخصص انجام دهید چون سرعت عمل در حین کار و دانش شناخت رنگهای کم خطرتر به حفظ سلامت مادر و جنین کمک خواهد کرد .

اگر شما هم نظر یا پیشنهادی در مورد رنگ کردن مو در دوران بارداری دارید در قسمت نظرات با دیگر کاربران دخترانه در میان بگذارید😊

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.